Proste włosy można kręcić na różne sposoby. W ten sposób można tworzyć naturalne i supermodne uczesania, które będą sprawdzać się zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Jeśli delikatne fale chcesz wyczarować w ciągu zaledwie kilku chwil, wówczas możesz sięgnąć po prostownicę.

Prostownica jest dość znanym urządzeniem, służącym najczęściej do prostowania włosów. Z jej pomocą można również uzyskać piękne fale oraz loki. Wprawdzie prostownica nie zapewni nam efektu pięknych i zdrowych włosów, jak naturalne metody stylizacji, ale jeśli będziemy po nią sięgać jedynie od czasu do czasu, wówczas nie powinniśmy mieć powodów do obaw.

Fale zrobione prostownicą prezentują się pięknie i efektownie, z tego więc względu fryzura ta pozwala czuć się stylowo oraz modnie każdej kobiecie. Pierwszym krokiem do wyczarowania loków jest umycie włosów i ich staranne wysuszenie. Można w tym celu użyć specjalnej suszarki z dyfuzorem, która wprawdzie ma silny nawiew, ale nie nagrzewa zbyt mocno kosmyków.

Po umyciu i wysuszeniu włosów starannie rozdzielamy włosy, wydzielając z nich pojedyncze pasma. Można je podnieść za pomocą okrągłej szczotki, dzięki czemu dodatkowo uzyskamy efekt większej puszystości i objętości naszej fryzury. Następnie każde pasmo skręcamy za pomocą prostownicy od dołu do góry.

Powstałe loki należy utrwalić odpowiednim żelem do włosów. Nie czesz loczków szczotką, a przeczesz je delikatnie palcami. Na samym końcu fryzurę utrwal lakierem. Dzięki temu loki utrzymają się przez cały dzień. Pamiętaj jednak, by nie nakładać na włosy zbyt dużych ilości tego preparatu, gdyż wówczas nasze kosmyki będą po prostu posklejane.

Z pomocą prostownicy możesz wyczarować zarówno subtelnie pofalowane włosy, jak i nieco mocniej skręcone loczki. Ważne jest nie tylko samo kręcenie, ale i modelowanie fryzury. By nie obciążać swoich włosów, warto postawić na profesjonalne kosmetyki do pielęgnowania i stylizowania włosów. Jeśli chcesz, by twoje loki były dodatkowo sprężyste, wówczas zamiast żelu lub wosku możesz użyć specjalistycznego jedwabiu. Dzięki niemu kosmyki na pewno nie będą posklejane.

Pamiętaj, że zbyt częste prostowanie lub kręcenie włosów prostownicą może przyczynić się do ich przesuszenia. Włosy mogą stać się zniszczone, matowe oraz łamliwe, a wówczas konieczne będzie zadbanie o ich regenerację. Dlatego po prostownicę warto sięgać tylko i wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach. Na co dzień można kręcić włosy bez użycia ciepła.